Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.plCmentarz Ewangelicki w Mikówcu leży na granicy wsi Mikówiec i Kąty. Cmentarz pochodzi z XIX wieku i są na nim pochowani mieszkańcy okolicznych kolonii (Kąty i Tomice) wyznania ewangelickiego. Wszyscy mieszkańcy wyznania ewangelickiego zostali ewakuowani do Niemiec. Cmentarz pozbawiony opieki zalesiał i obecnie trudno go zauważyć z ulicy. Na szczęście są w okolicy ludzie którzy dbają o mikówiecką nekropolię. Do takich należą napotkany przeze mnie mieszkaniec Kątów, który każdego 1 Listopada przychodzi aby zapalić świeczkę na grobie tragicznie zmarłego (w sprzeciwie wobec ewakuacji ewangelików popełnił samobójstwo) parobka jego dziadka. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o ludziach, którzy dbają o popadające w ruinę poewangelickie nekropolie. Niech Trójjedyny Bóg błogosławi naszemu Bratu w Chrystusie z Kątów. Na początku lat '90 XX wieku cmentarz został wpisany do rejestru zabytków.
Do cmentarza można dojechać skręcając z trasy nr 79 na Mikówiec i jadąc cały czas prosto aż do miejsca w którym na drzewie namalowany jest czarny krzyż na białym tle. Po prawej stronie od cmentarza znajduje się niewielka polanka.Zdjęcia z cmentarza